Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva rörinstallationer, handel med värdepapper jämte därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 16 261 | 13 148 | 13 827 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 378 | 1 740 | 1 673 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 382 | 1 754 | 1 678 |
| Årets resultat (tkr) | 204 | 34 | 986 |
| Summa tillgångar (tkr) | 6 400 | 6 850 | 6 168 |
| Antal anställda | 4 | 5 | 5 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 16 261 | 13 148 | 13 827 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 378 | 1 740 | 1 673 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 382 | 1 754 | 1 678 |
| Årets resultat (tkr) | 204 | 34 | 986 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 398 | 543 | 750 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 6 001 | 6 307 | 5 418 |
| Tillgångar (tkr) | 6 400 | 6 850 | 6 168 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 278 | 1 074 | 2 040 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 503 | 1 893 | 2 201 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 3 619 | 3 883 | 1 926 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 6 400 | 6 850 | 6 168 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 4 | 5 | 5 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 4 065 | 2 630 | 2 765 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 14.6% | 13.2% | 12.1% |
| Soliditet | 36.9% | 35.6% | 58.8% |
| Kassalikviditet | 117.8% | 124.5% | 183.8% |
Br. Lindvalls Rör AB ingår i en koncern med 2 bolag. Koncernmoderbolag är Rör Ej AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall bedriva rörinstallationer, handel med värdepapper jämte därmed förenlig verksamhet.